Energie vytěsněného aspektu dokáže změnit realitu

01.06.2023

"Kdo jste? Kdo jsi?"

V tu chvíli mi to připadalo jako jednoduchá otázka, kterou jsem položil mladé ženě v lucidním snu. Tato jednoduchá otázka však vedla k dalším intenzivním lekcím v a naučila mě mnoho o povaze proměn ve snech, lucidních snech i bdění.

Ve snu jsem se ocitl v kuchyni na statku někde na jihu. Farmářka vařila jídlo na sporáku a já seděl u kuchyňského stolu se svým nejstarším bratrem a ještě někým. Když mi farmářova žena položila na talíř hromádku uvařených fazolí, přišlo mi to všechno příliš divné. Najednou mi došlo: "Tohle je přece sen!" Tím jsem se probudil do lucidního snu.

Okamžitě jsem věděl, že za mnou někdo stojí, protože jsem cítil energii. Uvědomil jsem si, že "Stín" (neboli popírané, ignorované nebo potlačované aspekty já podle Carla Junga) často zůstává za člověkem, otočil jsem se a objevil tam atraktivní mladou černošku. Zvedl jsem ji do vzduchu, postavil přímo před sebe a zeptal se: "Kdo jsi? Kdo jsi?" Opětovala můj pohled a odpověděla: "Jsem tvůj vytěsněný aspekt."

Jak reagujete na "vytěsněný aspekt sebe sama"? Co vůbec "vytěsněný aspekt sebe sama" chce? Chvíli mi tyto otázky běhaly hlavou. A pak jsem to prostě věděl - vytěsněný aspekt chce přijetí - úplné, upřímné přijetí. Pocítil jsem jak z mého srdce vyšlo naprosté a úplné přijetí této snové postavy, tohoto zavrženého aspektu sebe sama.

Poté se stalo něco zázračně nečekaného. Když jsem na tento "vytěsněný aspekt" vyslal úplné a totální přijetí, začal se smršťovat směrem ke svému středovému bodu a pak se proměnil v chuchvalce barevného světla, které zamířily přímo k mému trupu a energetickým nárazem do mě vstoupily!
Přijetí snové postavy ji proměňuje

Po probuzení jsem věděl, že mě "světelná" energie nějak změnila. O týden později mi byla jasné proč se to celé stalo: Od té doby jsem totiž denně přemýšlel o tom, že se pokusím napsat knihu o lucidních snech - projekt, který jsem začal o dva roky dříve, ale zavrhl jsem ho(vytěsnil). Nyní to mělo smysl! Energie "vytěsněného aspektu" nebo zavrženého knižního projektu se nyní znovu spojila se mnou, a to prostřednictvím mého úplného přijetí snové postavy. Navíc mě tato energie poháněla kupředu, abych napsal svou první knihu Lucidní snění: Brána k vnitřnímu já.

Jaké "lekce lucidity" tedy vyplynuly z tohoto krátkého lucidního snu? Zde jich můžete vidět hned několik:

  • Mnohé (ale ne všechny) snové postavy existují jako projekce vaší mentální energie.

  • Stínové snové postavy (ignorované, popírané, vytěsněné, potlačované aspekty) se s vámi mohou znovu integrovat, "pokud" je zcela uznáte a od srdce přijmete.

  • Úplné přijetí takové snové postavy často vede k tomu, že se vrátí do svého přirozeného stavu mentální/emoční energie, kterou prožívá jako světlo a energii.

  • Menší přijetí z vaší strany může vést k tomu, že se snová postava změní, například se zmenší nebo se stane méně hrozivou atd. Protože se mění podle toho, jak se mění vaše mysl, vidíte, že se "napojuje" na váš myšlenkový proud.

  • Reintegrace energie ve snu nebo v lucidním snu může dramaticky změnit vaše prožívání v bdělém stavu.

  • Když přemýšlíte o "proměnách" v lucidních snech, často myslíte na to, že se v něco proměníte - v ptáka, skálu, strom.

Ale lucidní snění vám ukáže, že pokud proměníte sebe nebo svou reakci, pak se lucidní sen (nebo postavy v něm) může dramaticky změnit. Tato změna může posloužit k proměně vaší bdělé zkušenosti a pomoci vám žít v realitě všedních dní lucidněji a soucitněji.

Reagujte lucidně, reagujte soucitně.Autor Robert Waggoner napsal uznávanou knihu Lucid Dreaming - Gateway to the Inner Self a nedávno se spoluautorkou Caroline McCready knihu pro začátečníky Lucid Dreaming Plain and Simple. Spoluvydává bezplatný on-line časopis Lucid Dreaming Experience, jehož speciální číslo bylo věnováno zemřelým snovým postavám. Když zrovna nepíše nebo nevede semináře, Robert občas sní o svých dvou velmi upovídaných, ale již zesnulých kočkách Penny a Nickel.Přeloženo z originálu Observing Transformations: How Changing Your Mind Affects Dream Figure"a zveřejněno s laskavým souhlasem autora, který je autorem bestselleru "Lucidní snění - brána k Vnitřnímu já  Robert Waggoner oslovuje nejen ty, kteří jsou v lucidním snění již zkušení (inspiruje je ke zkoumání vědomí za snem), ale i úplné začátečníky.