Kvantové Léčení - Přání a záměr

07.07.2023

Ne tak dávno žil ve Skotsku muž jménem Sinclair. Byl velmi zbožný a velmi si přál vyhrát v loterii. Tak se modlil poctivě den za dnem, aby se mu jeho přání splnilo. Uběhlo deset let. Uběhlo dvacet let a nic. Po třiceti letech jeho vroucného modlení už to Bůh nemohl vydržet a zjevil se mu. "Milý synu," povídá mu. "Vím, že jsi dobrý člověk a nikdo si nezaslouží vyhrát v loterii víc než ty. Rád bych ti tvé přání splnil, ale prosím tě, kup už si konečně nějaký ten los!

Víte, jaký je rozdíl mezi přáním a záměrem? Ne? Tak si pohodlně sedněte, zavřete oči a představujte si, jak se vám ruce zvedají nad hlavu až je máte nakonec úplně zvednuté nad hlavou. Fajn. Máte opravdu nyní zvednuté ruce? Ano? Ne?

Tak nyní nemyslete na to, že si to přejete a prostě zvedněte ruce. Šlo to? Určitě šlo, pokud nemáte ochrnuté ruce. Nyní už znáte rozdíl mezi přáním a záměrem. Je to jednoduché.

Přání je představa toho, co chceme, bez energie. Je to něco, co bychom rádi, aby se stalo, ale není s tím spojena žádná energie – žádnou energii jsme do něho nevložili. Když jsme se rozhodli zvednout ruce a ony se zvedly, možná na počátku tohoto rozhodnutí stálo také přání. K tomuto přání jsme ale dodali energii.

Když k přání dodáme energii, změní se v záměr. Přání, bez energie, naši životní realitu ovlivní stěží. Záměr má mnohem větší sílu změnit náš život. To platí i pro léčení. Můžeme si přát, jak chcete, vyléčit se, ale pokud zůstane jen u přání, nepomůžeme si.

Přání mít velké svaly, samo o sobě, je ještě nikomu nepřineslo. Záměr ano. Máme přání, jehož splnění věnujeme svou energii. Přání usměrňuje tok energie. Vybírá historii, která nás k jeho naplnění dovede.

Přesto se může stát, že se nám přání splní i bez toho, abychom do něj investovali energii. Stává se to kupodivu poměrně často. Většinou pak ale ze splnění svého přání moc velkou radost nemáme.

Kolega mi před časem vyprávěl příběh zámožné ukrajinské podnikatelky, která si moc přála podívat se do Prahy. Nikdy se ale neodhodlala si své přání splnit. Před rokem se jí však přání splnilo samo. Ocitla se v Praze, ale nikoliv jako bohatá podnikatelka, ale jako uprchlice před válkou bez prostředků.

Přání ovlivňuje tok energie, i když ji nevydáváme my sami. Může se nám to pak jevit, že zasáhla šťastná náhoda, která nám pomohla přání naplnit. Častěji to však vede k tomu, že se naše přání splní ale jinak, než jsme si představovali a než jsme si přáli. Říká se, že když si bohové chtějí udělat z někoho srandu, splní mu jeho přání. Když tedy máte přání, raději věnujte svou energii jeho naplnění, abyste se pak nedivili, když se splní jinak, než byste si přáli. Pak vám to přání nejspíš štěstí nepřinese.

Nemoc může být výsledkem přání. A to i přesto, že si nepřejeme být nemocní. Přejeme si něco jiného. Přejeme si, aby nám blízcí věnovali více pozornosti. Rádi bychom odešli ze zaměstnání, kde se nám nelíbí. Máme pocit, že náš život už za to nestojí. Nemoc je pak způsob, jak můžeme své přání naplnit. Nakonec dospějeme do bodu, kdy si budeme přát se vyléčit, ale nebudeme se chtít vzdát se své nemoci, protože díky ní máme více pozornosti, nemusíme už chodit do práce, mezi lidi, které nemáme rádi. Dostáváme peníze, odškodnění za to, že jsme nemocní, že náš úraz má následky. Co bychom si bez nich počali?

Když už máme přání, měli bychom do něj vědomě investovat svou energii – psychickou i fyzickou. Vše, co vytvořili lidé a je hodno obdivu, bylo na počátku jen myšlenkou – velkým přáním. Úsilí do něj vneslo energii, která ho naplnila a přenesla do reality.

Přání je otcem myšlenky. Myšlenka je logos, který se může stát tělem, pokud do ní vložíme čin – energii. Uvědomme si, že základem tohoto světa je nehmotná realita. Tvar kvantového pole, v němž jsou i naše myšlenky, brání volnému pohybu nehmotného. To se stává hmotným.

Ze všech možností, v nichž může náš svět existovat, a je jich nespočetně mnoho, se realizují ty, které jsou něčí představou. Díky nimž pozorujeme okolní svět. Mějme proto své přání, myšlenky, touhy a zcela vědomě do nich investujme svou energii. Soustřeďme se na své přání a představy. Pracujte se svými záměry, které si dokážete představit. Myšlenka musí jít ze srdce. Nepřemýšlejte o tom, jak se to stane, ale udělejte pro to všechno, co si myslíte, že je ke prospěchu věci. Věřte, že se vám to podaří. Nedejte se odradit dočasnými neúspěchy.

Když si budete vizualizovat, že zítra budete mít na účtu milión dolarů, tak zřejmě chcete něco, pro co v tomto vesmíru neexistuje žádná možná historie, aby se to doopravdy stalo. Vy nevytváříte nové historie, ale vybíráte si z těch možných. I těch ovšem existuje nekonečně mnoho. V jedné z nich se nestanete milionářem zítra, ale až za pár let za předpokladu, že pro to něco uděláte. Dáte své představě energii.

To samé platí i pro zdraví. Když vám někdo tvrdí, že stačí si přát, nevěřte mu. Nestačí. To ale neznamená, že to nefunguje. Přání je pouze začátek, následuje ho myšlenka a vědomé směřování energie. Dávejte si ale pozor na to, co si přejete. Když přijde energie, může se splnit, i když ta energie nebude vaše. Dejte si pozor, aby se vaše přání splnilo tak, jak si přejete.