Mentální architektura lucidního snění/Pohyb v bezprostředně vnímaném prostoru III.

29.08.2023


Přesun do zdánlivého vesmíru

Jakmile se člověk stane zkušenějším lucidním snílkem, může přijít čas, kdy si bude přát cestovat do zdánlivého vesmíru, nebo slovy kapitána Kirka ze Star Treku "odvážně se vydat tam, kam se ještě nikdo nevydal".

Při své první zkušenosti se zdánlivým "vesmírem" jsem se tam prostě ocitl:

"Jsem tu s přáteli. Je tu pěkná tma. Jsme tak trochu v domku na stromě, ale není to nikde - není to s ničím spojené. Stanu se lucidním a rozhodnu se letět - je to neuvěřitelný výlet - uvědomím si, že letím vesmírem, a uvědomím si, že letím časem - nějak se prostor rovná času a nějak se ten prostor nafoukne - místy je hustší než jinde. Pak kolem mě v jednu chvíli proletí dvojice s jasně fialově červeným svítícím špagátem. Beru provázek a používám ho proti ztrátě gravitace - pomáhá mi v pohybu. (Před sebou vidím étericky intenzivní barevné světlo vycházející z různých provázků nebo struktur podobných kořenům v prostoru) Držím se svého svítícího provázku a prostě letím a padám a nikdy se nebojím. Není tu nic, do čeho bych mohl narazit - bylo to úžasné!"

V lucidních snech se často objevuje noční obloha s měsícem, hvězdami a dalšími věcmi. Najednou se rozhodnete: "Hej, já chci cestovat vesmírem!". -- A vyrazíte! No a od té chvíle se to může vyvíjet různými způsoby, očekávanými i neočekávanými:Lucidní sen /O planetě s prstenci

"Stávám se lucidní v domácím prostředí se spoustou lidí z rodiny kolem, něco jako piknik. Nějakým způsobem se stávám lucidním a zjišťuji, že mé ovládání letu bylo vynikající. Létal jsem z místnosti do místnosti - přenášel jsem věci. Vzpomínám si, že jedna žena byla svůdná, ale to jsem ignoroval.

Myslím, že jsem si myslel, že bych měl vyletět ke hvězdám. Tentokrát jsem letěl a letěl, hlouběji a hlouběji do vesmíru. Nemohl jsem uvěřit, jak daleko letím - míjel jsem planety. Zastavil jsem se, abych se podíval na jednu planetu s prstenci. I některé její měsíce měly prstence - takové oranžovozlaté. Šel jsem dál a dál. Nakonec jsem se rozhodl vrátit a proletět prstenci. Zamířil jsem k nim."


Lucidní sen/ 10 000 hvězd

"Mám jasno a létám kolem své postele. Vzpomínám si na teorii o poloze ve snu Carlose Castanedy, a tak se srovnám se svým spícím tělem (asi čtyři metry nad ním), zavřu oči a řeknu: "Chci se probudit v dalším snovém světě." A pak se probudím. Přemýšlím o úrovních snění. Najednou cítím energii a vylétnu přímo z domu (jako z domu mého dětství). Zdá se, že noční obloha září deseti tisíci hvězdami. Všímám si, jak se mi všechno zdá skutečné, když letím kolem. Letím dolů k ovocným stromům a dotýkám se jejich voskových listů. Vidím, jak kolem prochází kočka.

Přemýšlím, jak je život skvělý, a obdivuji hvězdy nad sebou. Vzpomínám si, že jiní létali ke hvězdám, a rozhodnu se: "To udělám taky." A pak si uvědomím, že jsem se vznesl do vzduchu. Když letím vzhůru ve stoje, hvězdy jasně září, pak se najednou začnou shlukovat do obrazců a symbolů (trojice tří kruhů, pyramidové obrazce, propojené geometrické útvary, Davidova hvězda - vše obkreslené zářícími zlatě osvětlenými hvězdami) a pak symboly odletí! To se děje stále - další skupiny se spojí, vytvoří nový symbol a pak odletí - až nakonec téměř všechny hvězdy zmizí." Sledoval jsem to s opravdovým úžasem a přemýšlel jsem, zda hvězdy a souhvězdí existují jako skutečné vyjádření čistého symbolického významu." To. Vzpomínám si, že jsem při tom cítil brnění energie a měl jsem úžasný smyslový zážitek.


Vzpomínám si, jak jsem jednou slyšel jednoho kolegu, který měl lucidní sny, říkat, že kdykoli se mu zdají lucidní sny o vesmíru, nemůže si pomoct, ale musí se ptát, jestli se opravdu přesouvá hlouběji a hlouběji do vnitřního prostoru. Tyto zážitky byly často hluboké a rozšiřovaly mysl, ale byla to cesta do nitra? Jeho postřeh mě zaujal, protože jsem měl po probuzení podobné myšlenky - byly to cesty do hlubokého vnitřního prostoru?

Přesun do zdánlivého vnějšího prostoru a skrze něj může být pro lucidní snílky úžasným dobrodružstvím. Někdy v noci, až budou vhodné podmínky, to zkuste.Pokračování příštěAutor Robert Waggoner napsal uznávanou knihu Lucid Dreaming - Gateway to the Inner Self a nedávno se spoluautorkou Caroline McCready knihu pro začátečníky Lucid Dreaming Plain and Simple. Spoluvydává bezplatný on-line časopis Lucid Dreaming Experience, jehož speciální číslo bylo věnováno zemřelým snovým postavám. Když zrovna nepíše nebo nevede semináře, Robert občas sní o svých dvou velmi upovídaných, ale již zesnulých kočkách Penny a Nickel.Přeloženo z originálu "Some Secrets to Moving and Flying in Lucid Dreamsa zveřejněno s laskavým souhlasem autora, který je autorem bestselleru "Lucidní snění - brána k Vnitřnímu já  Robert Waggoner oslovuje nejen ty, kteří jsou v lucidním snění již zkušení (inspiruje je ke zkoumání vědomí za snem), ale i úplné začátečníky.